چاپ
دسته: blog
بازدید: 874
سنسور دنده عقب خودرو چیست

سنسور دنده عقب خودرو چیست؟ ، کسانی که دارای خودروهای گران قیمت هستند با این سنسور سنسور دنده عقب خودرو روی سپر عقب ماشین نصب می شود و استرس شما برای برخورد با اجسام در زمان دنده عقب را رفع می کند.

شما با کمک این سنسورمی توانید راحت به سمت عقب حرکت کنید. تعداد سپرهای دنده عقب نصب شده روی سپر عقب خودرو معمولا دو یا چهارتا می باشد. در حقیقت ماشین های ارزان تر 2 و خودر.های گران تر دارای 4 سنسور دنده عقب می باشند. حتی برخی از خودروهای لوکس دارای شش سنسور نصب شده روی سپر خود می باشند. با استفاده از 6 سنسور دنده عقب خودرو، تمام جهت ها پوشش داده می شوند. نحوه هشدار دادن سنسور به راننده به این شکل است که هرچه خودرو به مانع نزدیک تر شود صدا و شدت چشمک لامپ LED بیشتر می شود.

 

انواع سنسور دنده عقب


سنسورهای دنده عقب دو نوع دارند: اولتراسونیک و الکترو مغناطیس. در اکثر خودروها از نوع اول استفاده می شود. طرزکار سنسور دنده عقب اولتراسونیک یا فراصوتی به این صورت است که فرکانس صوتی را از سوی خود به اطراف ماشین انتشار می دهد. بازتاب صدایی که از سوی اجسام به سمت گیرنده های صوتی سنسورها باز می گردد، اطلاعات لازم مثل فاصله شان با خودرو رت در اختیار آن ها می گذارد. سنسورهای اولتراسونیک به محض دریافت اطلاعات، پردازش آن ها را شروه می کنند و فرمان لازم را به سیستم هشدار دهنده داخل کابین خودرو ارسال می کنند.

 

آیا علاقمند به نصب سنسور دنده عقب روی خودروی خودتان هستید؟


سنسور پارک یکی از امکانات جانبی ای است که امکان نصب آن بر روی هر خودرویی وجود دارد. در حال حاضر انواع مختلفی از این سنسورها در بازار وجود دارد که بسته به به بودجه و سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. تعداد سنسورهایی که روی سپر تعبیه می شوند، به انتخاب شما بستگی دارد. بسته های موجود از دو سنسور تا شش سنسور دارند. طبیعی است تعداد سنسورها که بیشتر باشد، وسعت محدوه تحت کنترل هم بیشتر می شود.

 


نتیجه گیری:


به طور کلی، این سنسور روی سپر عقب نصب می شود و استرس شما را برای برخورد با اجسام کاهش می دهد. سنسور دنده عقب دارای انواع مختلفی است.