چاپ
دسته: blog
بازدید: 533
یدک کش

یدک کش ، دستگاه یدک کش برخلاف چیزی که بیشتر مردم فکر می کنند کاربرد فراوانی دارند و بسیار مهم است.

ولی به دلیل اینکه این وسیله بین مردم عمومیت ندارد کاربرد مهم و زیاد این وسیله به چشم نمی آید. دستگاه یدک کش وسیله ای برای جا به جایی خودرو ها در سایزها و وزن های گوناگون است. حتما تا به حال دیده اید که ماشین هایی دچار خرابی و نقص فنی شده و کنار جاده و خیابان متوقف شده اند. در این مواقع یکی از بهترین راه ها برای حرکت خودرو و انتقال آن به تعمیرگاه، استفاده از دستگاه یدک کش است. یدک کش ها یکی از تجهیزات ترافیکی و ماشین آلات راه سازی هستند که با استفاده از تجهیزات شان می توانند خودرو را بکسل کرده و با خود به مکان مورد نظر ببرند.

 

ویژگی های دستگاه یدک کش


لازم است، یدک کش ها خودروهایی دارای قدرت و نیروی کششی زیاد باشند. معمولا موتور این خودرو ها از توان بالایی برخوردار است. از طرفی دیگر شاسی و بدنه ی خودرو نیز ملاک دیگری برای انتخاب یک خودرو به عنوان یدک کش یا خودروبر می باشد. در ایران معمولا خودروهایی مانند وانت و نیسان توانایی یدک کشی را دارند. یدک کش ها دارای تجهیزات اتصالی هستند که معمولا در قسمت بار خودرو قرار دارد. این تجهیزات شامل یک زنجیره اتصالی و کششی است که به زیر خودروی آسیب دیده متصل شده و قسمت جلوی اتومبیل را از زمین بلند می کند.

 

کابل دستگاه یدک کش


کابل دستگاه یدک کش یا خودروبر اهمیت زیادی دارد و باید مقاومت زیادی داشته باشند چون باید بتواند وزن های زیادی را جا به جا کند و آسیب نبیند. کابل یدک کش مهمترین قطعه آن است. کابل دستگاه یدک کش باید در برابر ساییدگی و پوسیده شدن در سرما مقاومت زیادی داشته باشد به دلیل اینکه بیشتر تصادفات جاده ای در فصل زمستان اتفاق می افتد بنابراین این دستگاه ها باید بتوانند در زمستان هم به خوبی کارکنند. از ویژگی های دیگری که این کابل دستگاه ها باید داشته باشند این است که انعطاف پذیری بالایی داشته باشند تا بتوانند تا حدودی ضربات وارد شده را بگیرد و به سر نشینان کمک کند تا راحت تر باشند. اگر در ساختن یک دستگاه یدک کش کابلی با این ویژگی ها ارائه شود حتما آن دستگاه از امن ترین و بهترین دستگاه ها خواهد بود که می توانیم برای جابه جایی خودرو های سنگین و گران قیمت از آن استفاده کرد. یدک کش متحرک جهت حمل دستگاه های خط کشی استفاده می شود و بیشتر برای مصارف درون شهری کاربرد دارد. شهرداری ها و شرکت های پیمانکاری معمولا از این نوع یدک کش ها استفاده می کنند. با دستگاه یدکش متحرک می توان تمام دستگاه های خط کشی را در سایز های مختلف حمل کرد. از ویژگی های این نوع یدک کش ها می توان به دارا بودن چراغ هشدار دهنده اشاره کرد. جک بالابر یدک کش های متحرک از نوع هیدرولیک بوده و در انواع دستی و برقی موجود می باشد. یدک کش متحرک بسیار مورد استفاده بوده و یکی از پرکاربرد ترین یدک کش های پلیس راهنمایی و رانندگی است.