تعمیر و نگهداری پراید

تعمیر و نگهداری پراید ، خرید پراید دست دوم یکی از اصلی ترین گزینه های پیش روی کسانی است که با کمترین هزینه می خواهند صاحب خودرو شوند.

خودروی دست دوم، جدا از مزایایی نظیر قیمت پایین تر، احتمال هزینه بیمه کمتر، کسر هزینه افت خودرو و موارد دیگر، همیشه برای خریداران ریسک های مخصوص به خود دارد. چرا که معلوم نیست فروشنده چطور از خودرویی که قصد خرید آن را داریم چطور نگهداری کرده است.

 

سرویس و نگهداری پراید


نکات بسیاری در مورد تعمیر و نگهداری خودرو وجود دارد که به شما کمک می کنند با کمی تجربه و چند ابزار ساده بتوانند خودروی خود را سالم نگه دارید و در هزینه و وقتتان صرفه جویی کنید. مطالب زیر نکته های نگهداری خودرو هستند. که عمل به آن ها باعث می شود کمتر به تعمیرگاه مراجعه کنید و از هزینه های مضاعف تغییرات اساسی نیز در امان بمانید. در متن زیر به نکات نگهداری از خودرو اشاره می کنیم:
• روغن موتور: سرویس دوره ای بازدید و تعویض روغن موتور از مهمترین اولویت های نگهداری خودرو است. توصیه می شود مقدار روغن به طور مداوم بازدید شود و در صورتی که سطح روغن پایین تر از علامت min باشد، حتما مقداری روغن به آن اضافه کنید تا سطحش بین دو علامت روی گیج قرار گیرد.
• فیلتر روغن: فیلتر روغن با توجه به توصیه سازنده با هر بار تعویض روغن یا یکبار در میان، باید تعویض شود، این کار ضمن کاهش مصرف سوخت، باعث افزایش شتاب و عمر موتور خودروی شما می شود.
• فیلتر هوا: از اثرات فیلتراسیون بد هوا می توان به نارسایی در سیستم سوخت رسانی، تخریب رینگ های پیستون، افزایش مصرف سوخت و آلایندگی اشاره کرد. بنابراین تعویض به موقع فیلتر هوا برای افزایش کارایی و بازده موتور ضروری است.

 

صداهای موتور


منظور از صدای موتور، هر نوع صدای نا خوشایندی از قبیل، زوزه کشیدن، تق تق کردن، تاپ تاپ کردن و سوت کشیدن است. صدا غالبا با لرزش و بد کار کردن همراه است، منظور از لرزش، تکان های با فرکانس بالاست که غالبا فقط در سرعت های خاص حس یا شنیده می شود، لرزشی که در سرعت کمتر از 80 کیلومتر در ساعت رخ دهد، لرزش سرعت پایین نام دارد. لرزشی که در بالاتر از این سرعت رخ دهد، لرزش سرعت بالا می باشد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، خرید پراید دست دوم یکی از اصلی ترین گزینه های پیش روی کسانی است که با کمترین هزینه می خواهند صاحب خودرو شوند. خودروی دست دوم، جدا از مزایایی نظیر قیمت پایین تر، احتمال هزینه بیمه کمتر، کسر هزینه افت خودرو و موارد دیگر، همیشه برای خریداران ریسک های مخصوص به خود دارد.