چند اقدام حیاتی هنگام ترمز بریدن خودرو که باید انجام دهیم

چند اقدام حیاتی هنگام ترمز بریدن خودرو که باید انجام دهیم، کنترل خودرو، یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از خسارت جانی و مالی هنگام بروز مشکلات فنی حین رانندگی است. ترمز‌بریدن خودرو، یکی از معضلات فنی است که ممکن است هنگام رانندگی برای راننده و سرنشینان ترس و اضطراب ایجاد‌ کند. در چنین مواقعی، راننده ممکن است نتواند بر ترس خود غلبه ‌کند و شرایط را با حرکات اشتباه خود دشوارتر کند. در این حالت، آگاهی راننده از اقدامات حیاتی هنگام ترمز‌بریدن بیش از هر چیزی اهمیت دارد؛ زیرا اگر راننده شناخت درستی از سایر عوامل متوقف‌کننده خودرو داشته ‌باشد، احتمال تصادف و خسارت‌های جانی و مالی به حداقل می‌رسد. 

ادامه مطلب: چند اقدام حیاتی هنگام ترمز بریدن خودرو که باید انجام دهیم

مزایا و معایب موتورهای 8 سیلندر

v8 یک عبارت رایج در صنعت خودرو است؛ پس جای تعجب ندارد که این اصطلاح را شنیده باشید. اما اگر برای نخستین بار است که نام این پیشرانه را می‌شنوید، نگران نباشید! ما در این مقاله به ‌طورکامل در مورد این نوع موتور صحبت می‌کنیم. در مورد موتور، همواره برداشت‌های نادرستی وجود دارد! بنابراین، کسب آگاهی و شناخت بیشتر در مورد مدل‌های مختلف آن، ضروری است. این مورد نه تنها به دانش عمومی فرد کمک می‌کند، بلکه تصویر واضحی از اطلاعاتی که هنگام خرید خودرو موردنیاز است، به او ارائه می‌دهد. در این مقاله ما به بررسی انواع میل لنگ در پیشرانه هشت سیلندر و مزایا و معایب این نوع پیشرانه ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: مزایا و معایب موتورهای 8 سیلندر

پیشرانه هشت‌سیلندر v8 چگونه کار می‌کند و شماره گذاری سیلندرها در این موتورها به چه صورت است؟

پیشرانه هشت‌سیلندر v8 چگونه کار می‌کند و شماره گذاری سیلندرها در این موتورها به چه صورت است؟، موتورهای v8 اکثراً در اتومبیل‌های قدرت‌مند وجود دارند که انواع متداول آن، خودروهای اسپرت، وانت‌ها و شاسی‌بلندها هستند. اتومبیل‌های مسابقه‌ای نیز دارای موتورهای خاص v8 هستند که متناسب با نیاز و سرعت آن‌ها طراحی شده‌اند و برای شتاب سریع‌تر، از طراحی سیستم میل‌لنگ تخت استفاده می‌کنند. پیشرانه هشت‌سیلندر v8 هم‌چنین در حوزه‌های دیگری مانند صنعت هواپیمایی، موتورسیکلت و دریانوردی نیز استفاده می‌شود. با ما همراه باشید تا شما را با نحوه کار این نوع موتورها آشنا کنیم.

ادامه مطلب: پیشرانه هشت‌سیلندر v8 چگونه کار می‌کند و شماره گذاری سیلندرها در این موتورها به چه صورت است؟

آشنایی با تاریخچه و اصول اولیه پیشرانه های هشت سیلندر

آشنایی با تاریخچه و اصول اولیه پیشرانه های هشت سیلندر، در این مقاله ما به بررسی تاریخچه پیشرانه یا موتورهای هشت سیلندر خواهیم پرداخت. در ادامه اصول اولیه یک پیشرانه هشت سیلندر را بررسی خواهیم کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه و اصول اولیه پیشرانه های هشت سیلندر

آشنایی با هدرز و انواع آن

آشنایی با هدرز و انواع آن، کیت مکش و هدرز، به‌تنهایی کمک چندانی به افزایش توان موتور نمی‌کنند و کمتر دیده می‌شود که فقط یکی از آن‌ها در خودرو استفاده شود. همچنین افرادی که علاقه‌مند به تغییر صدا در اگزوز خودرو هستند، باید بدانند که تغییر صدای ایجاد‌شده از هدرز بسیار ناچیز است و اگر دنبال صدای بیشتری هستند، باید علاوه بر هدرز، کیت اگزوز را نیز نصب کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که این قطعات به صورت افتر‌مارکت در خودرو‌ها نصب می‌شوند و ممکن است باعث خروج خودرو از شرایط گارانتی شرکت سازنده شوند. اما هدرز چیست؟ با ما همراه باشید تا بیشتر با این قطعه آشنا شوید.

ادامه مطلب: آشنایی با هدرز و انواع آن